• רפופורט 3, קניון כפר סבא הירוקה, קומה 11
  • einat@dr-paz.co.il
  • 073-3700-700 (שלוחה 2)
תפריט

שימור פוריות

שימור פוריות - דר' עינת שלום פז, טיפולי פוריות, הפריה חוץ גופית, רופאת פוריות, רופאה גניקולוגית מומלצת וטיפולי פריון

המאה ה- 20 וה- 21 הביאה לשיפורים טכנולוגיים משמעותיים שבזכותם מתאפשרת לנשים להגיע לממוש עצמי בתחום בקריירה תהליך של שימור פוריות נועד לשמר את היכולות של נשים או גברים להרות בגיל מאוחר יותר. בגברים מאגר הזרע שלהם מתחדש באופן מתמיד במשך חייהם. נשים נולדות עם מספר הביציות שישרת אותן לאורך כל חייהן. נשים נולדות עם מאגר ביציות שאינו מתחדש לאורך חייהן, נהפוך הוא, כמו כל שאר מערכות הגוף, גם מערכת הרבייה הנקבית מזדקנת. תהליך ההזדקנות במערכת הרביה נובע גם מהעובדה שמידי חודש מגוייסות מספר רב של ביציות כדי להגיע לביוץ של ביצית אחת, כל יתר הביציות שלא הגיעו לביוץ, נהרסות ונעלמות.
לכן, בגברים תהליך שימור הפריון הוא פשוט וכולל בעצם הקפאת מנות זרע בלבד ובמצבים מסויימים, חריגים, במסגרת טיפולי פוריות ניתן להקפיא רקמת אשך.
בנשים, התהליך מורכב יותר ויכול להתאים במצבים הבאים:

שימור פריון מסיבות רפואיות

  1. שימור על רקע מחלות הדורושות טיפולים העשויים לפגוע בתפקוד השחלתי בעתיד כמו כימותראפיה, ניתוחים שחלתיים לכריתה חלקית או מלאה של השחלות, מצבים שבהם יורדת הרזרבה השחלתית בעקבות הטיפולים ולעיתים הרזרבה השחלתית כבר בשלב של האבחון ירודה ביחס לנשים בנות גילה.
  2. מצבים גנטיים או אחרים בהם יש סיכון מוגבר לירידה משמעותית בפוריות בגיל צעיר יחסית כמו נשאות ל X השביר, סנדרום ע"ש טרנר, מחלות אוטואימוניות וכו'.
    שימור פריון מסיבות רפואיות מתאים לשימור פוריות לילדות, לנערות, ולנשים המיועדות לקבל טיפול בכימותרפיה או בהקרנות.
    הטיפול ניתן לצורך הולדת ילד ראשון ושני לבני זוג שלהם אין ילדים בנישואיהם הנוכחיים וכן לאישה, נערה או ילדה, ללא ילדים, למטרת שימור פוריות. מקרים אלו בלבד יהיו במימון של קופת החולים ובכלל זה התרופות.

שימור פריון מסיבות שאינן רפואיות

בעבר נהגו רוב הנשים להביא לעולם ילדים בגיל צעיר, אך כיום אין המצב כך. נשים מעוניינות להגיע למימוש עצמי בקריירה המקצועית שלהן ובוחרות להקים משפחה מאוחר יותר. אך לצערינו, הביולוגיה אינה מאפשרת זאת. נשים המגיעות לגילאי השלושים המאוחרות שטרם ממשו את ההורות והולדה נמליץ להן לחשוב על שימור פוריות. כלומר, הצורך/רצון לשמר את הפוריות שלהן מסיבות שאינן רפואיות אלא מסיבות סוציאליות כמו קריירה, אי מציאת בן זוג מתאים וכו' היא הגורם לשימור פריון. במצבים אלה נמליץ להן להקפיא ביציות. הביציות המוקפאות נשארות בגיל שבהן הוקפאו. זה יאפשר לאישה להמשיך לתכנן את עתידה ולשמר גם את הרצון למימוש ההורות בהמשך. בשנת 2011 נחקק חוק שימור פריון והקפאת ביציות בכלל זה מאפשרים לבצע שימור פוריות לנשים בגילאים 30-41. שימור פריון מסיבות שאינן רפואיות כולל עד 4 מחזורים של שאיבת ביציות או עד להשגת 20 ביציות (לפי המוקדם מבניהם). במצבים אלה המימון הוא פרטי של האשה. האשה תוכל להשתמש בביציות המוקפאות עד גיל 54.

מידע נוסף בתחום:

שימור פוריות - למי מומלץ?

הקפאת ביציות

מעוניינים בייעוץ אישי? השאירו פרטים ואחזור אליכם

את הזמן אמנם אי אפשר לעצור, אולם שימור פוריות, מאפשר לנשים בשנות השלושים בחייהן להקפיא ביציות או עוברים מופרים, ולהגדיל את סיכוייהן להביא לעולם ילדים. מומחית במיילדות, בגניקולוגיה ובטיפולי פוריות, פרופ'מ עינת פז שלום מקבלת מטופלים בקליניקה פרטית ומציעה שירותי: הפריה חוץ גופית, טיפולי פריון, טיפולי פוריות, הפלות חוזרות, בדיקת זרע, השבחת זרע, חצוצרות חסומות, צילום רחם ועוד . לטיפול אישי ומקצועי התקשרו לטלפון מספר: 051-2809024 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.