• רפופורט 3, קניון כפר סבא הירוקה, קומה 11
  • einat@dr-paz.co.il
  • 073-3700-700 (שלוחה 2)
תפריט

תרומת זרע

תרומת זרע - דר' עינת שלום פז, טיפולי פוריות, הפריה חוץ גופית, רופאת פוריות, רופאה גניקולוגית מומלצת וטיפולי פריון

ישנם מצבים שונים הדורשים שימוש בזרע תורם, כמו נשים ללא בן זוג המעוניינות להרות, גברים שלהם לא ניתן למצוא תאי זרע בזירמה או מחלות גנטיות המועברות בתורשה שבהם יחליטו בני הזוג להשתמש בזרע תורם.
תרומת זרע יכולה להתקבל מבנקי זרע ציבוריים או פרטיים בהם נמשכות מנות זרע מתורמים שונים. התורמים הם לרוב צעירים, סטודנטים, חיילים. הם חיבים להיות רווקים בעת התרומה. במאגר המידע נאספים נתונים חיצוניים לגבי התורמים הכוללים גובה, משקל, מבנה, צבע עור, שיער ועיניים. כמו כן נמשר מידע לגבי בריאותם על סמך הסטוריה רפואית שלהם ובדיקות שגרתיות שיתבקשו לבצע טרם מתן התרומה. בדיקות כלליות לשלילת מחלות זיהומיות ובדיקות כלליות אחרות מתקבלות מהתורם. כיום בבנקי זרע רבים מתבצעות גם בדיקות גנטיות לתורם הזרע. היקף הבדיקות הגנטיות משתנה מבנק לבנק ובים תורמים מהארץ או מחו"ל. עלות מנת הזרע היא בהתאם למספר הבדיקות הקיימות עבור התורם. לאחר איסוף הנתונים והבדיקות תורם הזרע יספק מנת זרע לבדיקה של איכות הזרע כולל נפח, כמות תאי הזרע, מידת התנועתיות שלהם והמבנה התקין של תאי הזרע. רק לאחר השלמת כל הבדיקות בנק הזרע מחליט האם המועמד מתאים להיות תורם הזרע.
כל תורם זרע יכול לתרום מספר פעמים, בארץ אין הגבלה עדיין על מספר התרומות שגבר יכול לתרום.
קיימים בנקים ציבוריים בבתי חולים ובנקים פרטיים המציעים תרומת זרע מתורמים בחו"ל. התרומה בארץ הינה אנונימית.

טיפים לבחירת בנק זרע

  • לצורך ההחלטה ובחירת התורם הייתי ממליצה לפנות למספר בנקי זרע, ציבוריים ופרטיים ולהבין את התהליך מולם.
  • על האישה להגיע עם הבדיקות של עצמה לצורך התאמת התורם במיוחד מבחינה גנטית. בשלב הבא ניתן לקבל מידע על מגוון תורמים עפ"י תכונות החשובות לכן.
  • במקרים של בני זוג שלבעל בעיה משמעותית בזרע שבעטייה יזדקקו לתרומת זרע ההמלצה כמובן תהיה לבחור תורם הודומה בתכונותיו לבעל. במקרים אחרים ניתן לבקש תורם עפ"י בחירתכם.
  • חשוב לזכור שהמידע הקיים בבנק הזרע הינו כללי ומבוסס על נתונים שמספקים התורמים. תכונות כמו "נחמד", "נעים" וכו' הינן שאלות שלא ניתן לענות עליהן.
  • לאחר שנבחרה המנה שבה מעוניינים מומלץ לשמור מספר מנות של אותו תורם מתוך מחשבה שלעיתים טיפולים ראשונים אינם מצליחים או במחשבה על העתיד שאז נרצה ילד נוסף שיהיה לאח מאותו תורם זרע.