שאיבת ביציות ללא הרדמה

שאיבת ביציות ללא הרדמה - דר' עינת שלום פז, טיפולי פוריות, הפריה חוץ גופית, רופאת פוריות, רופאה גניקולוגית מומלצת וטיפולי פריון

שאיבת ביציות מתבצעת בגישה נרתיקית, עם מחט המוצמדת למתמר האולטראסאונד ועוברת דרך הנרתיק אל השחלה. באופן רגיל, שאיבת ביציות מתבצעת תחת הרדמה כללית, המאפשרת לאישה לנשום בכוחות עצמה. מטרת ההרדמה היא למנוע אי נוחות/כאב בזמן שאיבת הביציות.
ישנן נשים שאינן מעוניינות בהרדמה מסיבות שונות, הכוללות חשש מההרדמה או תגובה לא טובה לחומרי ההרדמה.

שאיבת ביצית ללא הרדמה תוך שיתוף פעולה בין המטופלת והרופא

שאיבה ללא הרדמה יכולה להתאפשר תוך שיתוף פעולה בין המטופלת והרופא המטפל. אני ממליצה לבצע שאיבה ללא הרדמה במקרים בהם האישה מכירה את התהליך ומודעת ליכולת שלה להתמודד עם הדקירה בנרתיק. במהלך הפעולה אני משוחחת עם האישה, מסבירה כל שלב בתהליך ומבקשת מהאישה לעצור את הנשימה למספר שניות, ואז להמשיך לנשום תוך תאום בינינו בזמן הדקירה של המחט. ניתן להוסיף הרדמה מקומית בנרתיק, אך ברוב המקרים אין זה נחוץ.

היתרון בשאיבה ביצית ללא הרדמה

היתרון בשאיבה ללא הרדמה הוא שהאישה מודעת לכל מה שקורה במהלך השאיבה, רואה את התהליך במכשיר האולטראסאונד ושומעת את השיח עם האמבריולוגית, תוך כדי חיפוש הביציות.
חשוב לזכור שבכול מקרה, למען בטיחות הטיפול, במהלך השאיבה האישה תזדקק להכנסת צינור לווריד המאפשר מתן עירוי. לכן, בכל שלב ניתן לעבור משאיבה ללא הרדמה לשאיבה עם הרדמה, בה המרדים יזריק חומר לווריד הפתוח מראש.

מידע נוסף בתחום:
מעוניינים בייעוץ אישי? השאירו פרטים ואחזור אליכם

פרופ'מ עינת שלום פז רופאת פוריות ורופאה גניקולוגית מומלצת מזמינה אתכם לקבל פרטים נוספים אודות טיפולי פוריות, תהליך הפריה חוץ גופית, שימור פוריות, הפלות חוזרות, פוריות האישה, ופוריות הגבר התקשרו אלינו לטלפון מספר: 051-2809024 או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן