• רפופורט 3, קניון כפר סבא הירוקה, קומה 11
  • einat@dr-paz.co.il
  • 073-3700-700 (שלוחה 2)
תפריט

טיפול הורמונלי לגבר

טיפול הורמונלי לגבר - דר' עינת שלום פז, טיפולי פוריות, הפריה חוץ גופית, רופאת פוריות, רופאה גניקולוגית מומלצת וטיפולי פריון

הציר ההורמונלי של הגבר דומה לציר ההורמונלי של האישה. בשני המינים מופרשים הורמונים מוחיים הכוללים FSH ו – LH מיותרת המח ומפעילים את הבלוטלת המין שחלות ואשכים. אצל הגבר FSH קשור לתמיכה בהתפתחות תאי הזרע מתאי הנבט באשך בשלוב עם תאים נוספים הנקראים תאי סרטולי. הורמון ה- LH מפעיל את תאי הליידיג באשכים ובכך גורמים להפרשת הורמון המין הזכרי- הטסטוסטרון.
גברים הסובלים מבעיה בתפקוד האשכים לעיתים רמות ההורמונים המפעילים את האשכים נמוכים. תוספת של הורמונים אלה ע"י זריקות יומיות יכולים לסייע בייצור תאי זרע ולהעלות את רמות הטסטוסטרון בדם.

טיפול הורמונלי לגבר - מצבים הדורשים תוספת של הורמונים חיצוניים

  • הם בעיקר אזואוספרמיה (העדר זרע בזירמה) הנובעים מאי ספיקה של יותרת המח כמו במצבים של היפוגונדטרופיק היפוגונדיזם.
  • גם מצבים של גידול ביותרת המח הדורשים הסרת הגידול יביאו למצב של אי ספיקת יותרת המח.
  • גברים שאינם זקוקים לתאי זרע בשלב מסויים בחיים יקבלו בדר"כ תוספת של טסטוסטרון על מנת לשמור על סימני מין משניים זכריים, תשעורת, מסת שריר גברית, קול גברי וכו'. כאשר מגיע השלב שבו ירצו ללדת ילדים יזדקקו לתמיכה הורמונלית משולבת מסוג אחר שתפעיל את התאים המייצרים את תאי הזרע. השילוב ההורמונלי הזה ינתן בזריקות המשלבות הורמונים של FSH ו- LH.

תהליך ייצור הזרע נמשך כ-72 ימים ולכן יש לתת את הזריקות למשך כשלושה חודשים. נבדוק את רמת ייצור הזרע לאחר פרק זמן זה ונחפש בבדיקת זרע קיום של תאי זרע.
טיפול הורמונלי מסוג זה לגברים יכול להביא לייצור של תאי זרע רבים ולאפשר הריון. כמובן שהטיפול יותאם לאדם עפ"י הבעיה שאותה נאבחן. הטיפול ההורמונלי לא מתאים לכל בעיה ולכן יש להתאימו באופן אישי.