• רפופורט 3, קניון כפר סבא הירוקה, קומה 11
  • einat@dr-paz.co.il
  • 073-3700-700 (שלוחה 2)
תפריט

תהליך שימור פוריות

תהליך שימור פוריות - דר' עינת שלום פז, טיפולי פוריות, הפריה חוץ גופית, רופאת פוריות, רופאה גניקולוגית מומלצת וטיפולי פריון

שימור ביציות, הקפאת ביציות או פיסות שחלה לשימור פריון, בהתאם לסיבות השונות המצריכות שימור פוריות, קיימות שיטות שונות של שימור פוריות. באופן כללי המטרה לשמר ביציות של האישה לשימוש עתידי.
תהליך שימור הפוריות יתחיל בבדיקות כלליות שמטרתן לנסות להביא את הרזרבה השחלתית וע"י כך להתאים את הטיפול הנכון ביותר עבורך.
תהליכי שימור פוריות כוללים באופן כללי שתי אפשרויות שונות, השיטה המקובלת:

  • הקפאת ביציות
  • ביציות מופרות

שלבי שימור פוריות

  • גירוי שחלות ברוב המקרים ע"י זריקות הורמונליות במטרה להביא להתפתחות של מספר רב של ביציות המתאימות להפריה חוץ גופית. תוך כדי שלב הגירוי האישה עוברת בדיקות משולבות של דם ואולטראסאונד כדי לוודא שתהליך התפתחות הזקיקים תואם את הציפיות.
  • שאיבת הביציות – לאחר גירוי השחלות, האישה מגיעה לשאיבת הביציות. השאיבה נעשית בחדר ניתוח סמוך למעבדת ההפריה החוץ גופית. היא מתבצעת תחת הרדמה כללית, ניתן לבצע שאיבת ביציות ללא הרדמה. הזקיקים נאספים למבחנות ומועברים למעבדה. במעבדה אוספים ומבודדים את הביציות מהנוזל בהן הן שהו. הרופא המטפל יחד עם צוות המעבדה יחליטו כיצד לטפל ולשמר את הביציות שלך. ניתן להקפיא את הביציות או להפרותן ע"י תרומת זרע שנבחר מבעוד מועד.
  • הביציות/ביציות מופרות ישמרו לתקופה של עד 5 שנים עם אפשרות להאריך את התקופה תמורת תשלום נוסף .

ידוע כי אחוזי ההצלחה, דהיינו שעור ההריונות לאחר ההקפאה והפשרת הביציות, הינו עדיין נמוך משיעור ההצלחה המקובל בביצוע הפריה חוץ גופית עם ביציות מופרות מוקפאות. חשוב לציין כי גם אם תהליך הקפאת הביציות עבר בהצלחה הוא אינו מבטיח בהכרח הריון או לידה. הדבר נכון לכל טיפול IVF ללא קשר לשימור עצמו או לסיבותיו.

תהליך שימור פוריות – סיבוכים אפשריים

הסיבוכים הכרוכים בטיפול זה הינם דומים לסיבוכים בטיפולי IVF רגילים.
שיטה נוספת היא הקפאת פיסות שחלה, שיטה זו עדיין נסיונית ומתאימה בעיקר לנשים העוברות טיפולים כימותרפיים או הקרנות העשויים לשגןע משמעותית בתגובה והרזרבה השחלתית. בשיטה זו לוקחים את השחלה או חלק ממנה תוך כדי ניתוח לפרוסקופי ומשמרים בהקפאה פיסות של שחלה. לאחר סיום הטיפולים הכימותרפיים, ובהתאם לאישור הרופא המטפל, ניתן להחזיר פיסות של שחלה לגוף וע"י כך להחזיר תפקוד שחלתי ולהשיג הריונות. בהקפאת פיסות שחלה מקפאים מספר גדול משמעותית של ביציות לעומת בטיפול של שאיבת ביציות אך כאמור התהליך מורכב יותר וכרוך בניתוח.

מידע נוסף בתחום:

שימור פוריות - למי מומלץ?

הקפאת ביציות

מעוניינים בייעוץ אישי? השאירו פרטים ואחזור אליכם

תהליך שימור פריון על סיבותיו השונות ניתן לביצוע רק ביחידות להפריה חוץ גופית (IVF). אישה המעוניינת בהקפאת ביציות, שלא מסיבות רפואיות, תפנה לרופא מטפל העובד ביחידת IVF מוכרת .לקביעת תור לקליניקה של פרופ' עינת שלום פז רופאת פוריות ורופאה גניקולוגית מומלצת, התקשרו לטלפון מספר: 051-2809024 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.