תהליך שימור פוריות

תהליך שימור פוריות - דר' עינת שלום פז, טיפולי פוריות, הפריה חוץ גופית, רופאת פוריות, רופאה גניקולוגית מומלצת וטיפולי פריון

קיימות שיטות שונות של שימור פוריות: שימור ביציות, הקפאת ביציות או פיסות שחלה לשימור פריון, בהתאם לסיבות השונות המצריכות שימור פוריות. באופן כללי, המטרה היא לשמר ביציות של האישה לשימוש עתידי.
תהליך שימור הפוריות יתחיל בבדיקות כלליות שמטרתן לנסות להביא את הרזרבה השחלתית וע"י כך להתאים את הטיפול הנכון ביותר עבורך.
תהליכי שימור פוריות כוללים באופן כללי שתי אפשרויות שונות, השיטה המקובלת:

  • הקפאת ביציות
  • ביציות מופרות

שלבי שימור פוריות

  • גירוי שחלות, ברוב המקרים ע"י זריקות הורמונליות, במטרה להביא להתפתחות של מספר רב של ביציות המתאימות להפריה חוץ גופית. תוך כדי שלב הגירוי, האישה עוברת בדיקות משולבות של דם ואולטראסאונד, כדי לוודא שתהליך התפתחות הזקיקים תואם את הציפיות.
  • שאיבת הביציות – לאחר גירוי השחלות, האישה מגיעה לשאיבת הביציות. השאיבה נעשית בחדר ניתוח סמוך למעבדת ההפריה החוץ גופית. היא מתבצעת תחת הרדמה כללית, אך ניתן לבצע שאיבת ביציות ללא הרדמה. מכאן, הזקיקים נאספים למבחנות ומועברים למעבדה. במעבדה, אוספים ומבודדים את הביציות מהנוזל בהן הן שהו. הרופא המטפל, יחד עם צוות המעבדה, יחליטו כיצד לטפל ולשמר את הביציות שלך. ניתן להקפיא את הביציות או להפרותן ע"י תרומת זרע שנבחר מבעוד מועד.
  • הביציות/ביציות מופרות ישמרו לתקופה של עד 5 שנים, עם אפשרות להאריך את התקופה תמורת תשלום נוסף .

יידוע כי אחוזי ההצלחה, דהיינו שיעור ההריונות לאחר ההקפאה והפשרת הביציות, הינו עדיין נמוך משיעור ההצלחה המקובל בביצוע הפריה חוץ גופית עם ביציות מופרות מוקפאות. חשוב לציין, כי גם אם תהליך הקפאת הביציות עבר בהצלחה הוא אינו מבטיח הריון או לידה. הדבר נכון לכל טיפול IVF, ללא קשר לשימור עצמו או לסיבותיו.

תהליך שימור פוריות – סיבוכים אפשריים

הסיבוכים הכרוכים בטיפול זה הינם דומים לסיבוכים בטיפולי IVF רגילים.

שיטה נוספת לשימור פוריות היא הקפאת פיסות שחלה. שיטה זו הינה עדיין שיטה ניסיונית, והיא מתאימה בעיקר לנשים העוברות טיפולים כימותרפיים או הקרנות, העשויים לפגוע משמעותית בתגובה והרזרבה השחלתית. בשיטה זו, לוקחים את השחלה או חלק ממנה באמצעות ניתוח לפרוסקופי, ומשמרים בהקפאה פיסות של שחלה. לאחר סיום הטיפולים הכימותרפיים, ובהתאם לאישור הרופא המטפל, ניתן להחזיר פיסות של שחלה לגוף, וע"י כך להחזיר תפקוד שחלתי ולהשיג הריונות. בהקפאת פיסות שחלה מוקפאים מספר גדול יותר משמעותית של ביציות לעומת בטיפול של שאיבת ביציות, אך כאמור, התהליך מורכב יותר וכרוך בניתוח.תחתית הטופס

מידע נוסף בתחום:

שימור פוריות - למי מומלץ?

הקפאת ביציות

מעוניינים בייעוץ אישי? השאירו פרטים ואחזור אליכם

תהליך שימור פריון על סיבותיו השונות ניתן לביצוע רק ביחידות להפריה חוץ גופית (IVF). אישה המעוניינת בהקפאת ביציות, שלא מסיבות רפואיות, תפנה לרופא מטפל העובד ביחידת IVF מוכרת .לקביעת תור לקליניקה של פרופ' עינת שלום פז רופאת פוריות ורופאה גניקולוגית מומלצת, התקשרו לטלפון מספר: 051-2809024 או השאירו פרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן